تعویض مفصل زانو

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو می‌توان سوال و دغدغه بسیاری از بیماران نیازمند به این جراحی باشد. هزینه این عمل جراحی با توجه به فاکتورهای مختلف تخمین زده می‌شود در این مقاله عوامل موثر بر هزینه عمل را معرفی خواهیم کرد.

هزینه-جراحی-تعویض-مفصل-زانو

عوامل موثر بر هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل زانو یکی از جراحی‌های موفق است. این جراحی می‌تواند توانایی و عملکرد زانو را بازیابی کرده و درد و ناراحتی را بهبود بخشد. افرادی که قصد انجام جراحی تعویض مفصل زانو را دارند بهتر است با عوامل موثر بر هزینه آشنا شوند. هزینه جراحی تعویض مفصل زانو ممکن است بسیار متغیر باشد و بستگی به عوامل مختلفی داشته باشد در ادامه با برخی از این عوامل آشنا خواهیم شد:

آزمایش و تصویربرداری

هر فردی پیش از جراحی تعویض مفصل زانو باید برخی آزمایش‌ها و تصویربرداری‌ها را انجام دهد تا مجوز انجام عمل را دریافت کند هر کدام از این تست‌ها و آزمایش‌ها در برگیرنده هزینه است و می‌تواند هزینه نهایی را تغییر دهد.

بیشتر بخوانید: خشکی زانو بعد از تعویض مفصل زانو

مهارت و تجربه جراح

در تعیین قیمت جراحی تعویض مفصل زانو، تجربه و مهارت جراح از اهمیت بسیاری برخوردار است. دستمزد جراح با توجه به تبحر و تجربه او افزایش پیدا می‌کند. تجربه جراح می‌تواند بروز مشکلات و عوارض عمل تا حد زیادی کاهش دهد.

میزان مشکل مفصل

وضعیت زانوی فرد و میزان آسیبی که به مفصل وارد شده است در هزینه جراحی تعویض مفصل زانو موثر است. هر چه نیاز جراحی پیچیده تر و نیاز به تغییرات بیشتری باشد، کار جراح سخت‌تر و طولانی‌تر می شود در نتیجه هزینه عمل افزایش پیدا می کند. میزان آسیب مفصل مدل و نوع پروتز مصنوعی را نیز تعیین می‌کند..

هزینه خرید پروتز زانو

قیمت پروتز مصنوعی تاثیر بسیاری در هزینه‌ی تمام شده جراحی دارد. هرچه وضعیت بیمار وخیم تر باشد هزینه ایمپلنت نیز بیشتر خواهد شد. مقدار و اندازه پروتز هزینه را تغییر خواهد داد.

بیشتر بخوانید: سن مناسب جراحی تعویض مفصل زانو

دستمزد کادر جراحی

انجام جراحی تعویض مفصل زانو با همکاری تیم جراحی انجام می‌شود. این افراد شامل متخصص بیهوشی، تکنسین اتاق عمل، پرستار و… هستند‌ و دستمزد کارد جراحی هم بر هزینه تمام شده عمل تعویض مفصل زانو تاثیر می‌گذارد.

هزینه اتاق عمل و مرکز جراحی

مراکز درمانی برای اعمال جراحی هزینه‌های خود مبالغ مختلفی دریافت می‌کنند. امکانات بیمارستان و تجهیزات آن هزینه جراحی را افزایش می‌دهد. هرچه امکانات محل جراحی بیشتر باشند هزینه جراحی هم بالاتر می رود.

تجهیزات حمایتی

افرادی که جراحی تعویض مفصل زانو انجام می‌دهند تا چند وقت پس از جراحی برای راه رفتن باید از وسایل حمایتی مانند عصا و یا واکر و زانوبند کمک بگیرند این تجهیزات در بر گیرنده  مبلغ قابل توجهی هستند که بر هزینه تمام شده جراحی تاثیر گذار است.

داروهای تجویز شده 

پس از جراحی تعویض مفصل پزشک متخصص برای کنترل درد و پیشگیری از بروز عفونت داروهای خاصی تجویز می کند که با توجه به افزایش روز افزون قیمت داروها هزینه نهایی عمل را افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: درد بعد از جراحی تعویض مفصل زانو

جلسات فیزیوتراپی

بازیابی توان حرکتی و عملکرد زانو با شرکت در جلسات فیزیوتراپی و توانبخشی امکان پذیر است و جزو مراقبت های بعد از تعویض مفصل زانو است که روند بهبودی پس از عمل تسریع می‌کند.

معاینات ثانویه

هر جراحی برای آگاهی از روند بهبودی بیمار و نتایج جراحی زمان‌های را برای معاینات ثانویه پس از عمل تعیین می‌کند  هزینه ویزیت‌های دوباره پزشک در هزینه نهایی جراحی تاثیر گذار است.

هزینه-تعویض-مفصل-زانو

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو با بیمه

بیمه‌های مختلفی هزینه جراحی تعویض مفصل زانو را پوشش می‌دهند. اما شرکت‌های بیمه برای هر کدام از اعمال جراحی ضروری تعرفه های مختلفی دارند و بخش خاصی از هزینه جراحی را پوشش می‌دهند. بنابراین لازم است فرد پیش از انجام جراحی بندهای موجود در قرارداد بیمه خود را مطالعه کند تا برآورد کلی از هزینه‌های جراحی داشته باشد.

سوالات متداول 

هزینه تعویض مفصل زانو چقدر است؟

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو متغیر است و به عوامل مختلفی از جمله موقعیت جغرافیایی، تخصص پزشک، نوع پروتز مفصل و امکانات بیمارستان بستگی دارد.

آیا بیمه هزینه جراحی تعویض مفصل زانو را پوشش می‌دهد؟

بسیاری از بیمه‌ها هزینه جراحی تعویض مفصل زانو را پوشش می‌دهند. اما مهم است که با بیمه خود تماس بگیرید و شرایط پوشش را با دقت مطالعه کنید.

آیا هزینه‌ جراحی تعویض مفصل زانو به عنوان پیش پرداخت از من گرفته می‌شود؟

در برخی از موارد، ممکن است برخی مراکز درمانی قبل از جراحی یا در هنگام ورود به بیمارستان مبلغی را به عنوان پیش پرداخت دریافت کنند.

آیا مواد و تجهیزات پزشکی در هزینه جراحی تعویض مفصل زانو محاسبه می‌شوند؟

بله، هزینه‌های مرتبط با مواد و تجهیزات پزشکی ممکن است جزء هزینه کل جراحی تعویض مفصل زانو باشد.

نتیجه گیری

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو ممکن است در محدوده‌های مختلفی قرار بگیرد. موقعیت جغرافیایی، تخصص پزشک، امکانات بیمارستان، نوع پروتز مفصل و مشکلات جسمی بیمار در هزینه جراحی تعویض مفصل موثر هستند. پیشنهاد می‌شود پیش از هر اقدامی با پزشک متخصص یا مرکز جراحی تماس بگیرید تا هزینه مرتبط با شرایط خودتان را برآورد کید 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *